Iskolánk felsős munkaközössége humán és reáltantárgyakat oktató pedagógusokból áll.
Feladataink:
Fontos célunknak tekintjük, hogy olyan tudást adjunk át a tanulóknak, amely biztos alapot nyújt, képessé teszi őket a továbbhaladásra. A hatékony, önálló tanulás készségeinek, képességeinek a fejlesztése kitüntetett szerepet kap óráinkon. Iskolai munkánk során a tantárgyi ismeretek átadásán túl kiemelt figyelmet fordítunk a tanulók személyiségének fejlesztésére. A tehetséggondozást és a felzárkóztatást a tanórai differenciálás mellett délutáni foglalkozások keretében és kompetenciaórákon végezzük.
Nagy hangsúlyt fektettünk a nyolcadik osztályos tanulók továbbtanulásának segítésére: felvételi előkészítő foglalkozásokon vehetnek részt magyar nyelv és matematika tantárgyakból.
Tanulóinkat felkészítjük körzeti, megyei és országos versenyekre. Szép eredményeket tudhatnak magukénak továbbtanulás előtt álló tanítványaink a középiskolák által szervezett – felvételit elősegítő- tantárgyi versenyeken is. Diákjaink minden tanévben sikeresen szerepelnek a különböző sportágakban meghirdetett versenyeken. Az atlétika, kézilabda és labdarúgás a kiemelt versenyzési terület.
Céljaink között szerepel a módszertani megújulás. Igyekszünk a leghatékonyabb, eredményre vezetőbb változatos munkaformákat alkalmazni a tanítási órákon, amelyekkel felkeltjük tanulóink érdeklődését, cselekedtetjük őket. A tanórákon alkalmazzuk a DFHT-módszertant , amely órák részét képezi a Komplex Instrukciós Program, illetve a DFHT módszertanához kapcsolódó óraszervezési módok: pármunka, a kooperatív módszerek, csoportmunka, differenciált egyéni munka.
Célunk, hogy minden tanuló a képességeinek megfelelő szinten fejleszthesse tudását. Kiemelten kezeljük a tanulók szövegértési kompetenciájának fejlesztését, készülünk a májusi kompetenciamérésre.
Fontosnak tartjuk a közös szakmai munkát az alsós munkaközösséggel. A folyamatos megbeszélések, hospitálások segítik a 4-5. évfolyam közötti átmeneti nehézségeket.
Kiemelt feladataink közé tartozik iskolánk hagyományainak ápolása, az ünnepekről, jeles napokról való megemlékezés. Munkaközösségünk aktívan részt vesz iskolánk életében, mi szerkesztjük és tanítjuk be az iskolai műsorokat, így az október 23-i, március 15-i megemlékezésre és a ballagási ünnepélyre. Rádiós megemlékezéseket tartunk az aradi vértanúk, a kultúra napja és a nemzeti összetartozás emlékére.
Iskolánk nagy gondot fordít a tanulók környezettudatos szemléletének alakítására. Fontosnak tartjuk az egészséges életmódra nevelést. Korunk kihívása a természet megóvását, védelmét ápoló tanulókat nevelni. A mindennapi nevelő-oktató munka mellett több jeles naphoz -víz világnapja, a föld napja, madarak és fák napja - kapcsolódva igyekszünk formálni a tanulók ilyen irányú személyiségjegyeit.